1001014 | SACC-DSI-M12MS-17CON-M16/1,2
Technical specifications
Cable length1.2mm
Ambient temperature85 - undefined°C
Rated voltage30V
Screw-in threadM12
Degree of protection (IP), mountedOther
Core cross section0.14mm²
Min. number of insertion cycles100
Mounting methodBack wall mounting
Operating temperature-25 - 85°C
Inflammability class of insulation material according to with UL94V0
With shield connectionNo
Related products
Cable length
1.2mm
Material housing
Other
Material of contact surface
Rated voltage
30V
Screw-in thread
M12
Degree of protection (IP), mounted
Core cross section
0.14mm²
Min. number of insertion cycles
100
Mounting method
Back wall mounting
Operating temperature
-25 .. 85°C