1015336 | SACC-EC-MSB-2CON-M16/0,16 SCO
  • Connectors
  • Circular connector, mounting (with cable)
  • 50 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Cable length0.16mm
Type of plug-in contact, outer sideNone
Min. number of insertion cycles100
Rated voltage60V
Mounting methodFront mounting
Screw-in threadM12
With shield connectionNo
Operating temperature-25 - 85°C
Ambient temperature85 - undefined°C
Core cross section0.34mm²
  • Connectors
  • 50 KOM
Cable length
0.16mm
Type of plug-in contact, outer side
None
Rated voltage
60V
M12
With shield connection
Operating temperature
-25 .. 85°C
Core cross section
0.34mm²