1036791 | SACC-E-M12MSS-4CON-M16/1,2 PE
  • Connectors
  • Circular connector, mounting (with cable)
  • 50 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Inflammability class of insulation material according to with UL94V0
Cable length1.2mm
Material of contact surfaceOther
Core cross section1.31mm²
Operating temperature-25 - 85°C
Screw-in threadM12
Min. number of insertion cycles100
Degree of protection (IP), mountedOther
Ambient temperature85 - undefined°C
Mounting methodFront mounting
Rated voltage630V
Material core insulationOther
Material housingOther
With shield connectionNo
Related products
  • Connectors
  • 50 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Inflammability class of insulation material according to with UL94
V0
Cable length
1.2mm
Material of contact surface
Other
Core cross section
1.31mm²
Operating temperature
-25 .. 85°C
100
Degree of protection (IP), mounted
Other
Rated voltage
630V