1036873 | SACC-DSI-M12FSS-4P-M16XL/1,2PE
Technical specifications
Material core insulationOther
Min. number of insertion cycles100
Type of plug-in contact, outer sideNone
Material housingOther
Rated voltage630V
Mounting methodBack wall mounting
Core cross section1.31mm²
Operating temperature-25 - 85°C
Screw-in threadM12
Cable length1.2mm
Technical specifications
Material core insulation
Other
With shield connection
Material of contact surface
Other
Degree of protection (IP), mounted
Min. number of insertion cycles
100
Type of plug-in contact, outer side
None
Material housing
Rated voltage
630V
Mounting method
Back wall mounting
Core cross section
1.31mm²
Operating temperature
-25 .. 85°C
Ambient temperature
85 .. undefined°C
Inflammability class of insulation material according to with UL94
V0
Screw-in thread
M12
Cable length
1.2mm