1078715 | SACC-DSI-FS-12CON-PG9/1,2 SCO
  • Connectors
  • Circular connector, mounting (with cable)
  • 50 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Inflammability class of insulation material according to with UL94V0
Cable length1.2mm
Ambient temperature85 - undefined°C
Type of plug-in contact, outer sideNone
Material core insulationOther
Min. number of insertion cycles100
Core cross section0.14mm²
Material housingOther
Rated voltage30V
With shield connectionNo
Operating temperature-25 - 85°C
Degree of protection (IP), mountedOther
Screw-in threadM12
Mounting methodBack wall mounting
Material of contact surfaceOther
Related products
  • Connectors
  • 50 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Inflammability class of insulation material according to with UL94
V0
Cable length
1.2mm
Ambient temperature
85 .. undefined°C
Type of plug-in contact, outer side
None
Material core insulation
Other
Min. number of insertion cycles
100
Core cross section
0.14mm²
Material housing
Other
Rated voltage
30V
With shield connection
Operating temperature
-25 .. 85°C