1405599 | SACCBP-FS-8CON-M16/10,0-PUR SCO
  • Connectors
  • Circular connector, mounting (with cable)
  • 20 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Cable length10mm
Inflammability class of insulation material according to with UL94V0
Type of plug-in contact, outer sideNone
Rated voltage30V
Ambient temperature85 - undefined°C
Material housingOther
Operating temperature-25 - 85°C
Min. number of insertion cycles100
Degree of protection (IP), mountedOther
Core cross section0.25mm²
With shield connectionYes
Material core insulationOther
Screw-in threadM12
Material of contact surfaceOther
Mounting methodBack wall mounting
Related products
  • Connectors
  • 20 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Cable length
10mm
Inflammability class of insulation material according to with UL94
V0
Type of plug-in contact, outer side
None
Rated voltage
30V
Ambient temperature
85 .. undefined°C
Material housing
Other
Operating temperature
-25 .. 85°C
Min. number of insertion cycles
100
Degree of protection (IP), mounted
Other
Core cross section
0.25mm²