1441561 | SACC-SQ-M12MS-8CON-25F/0,5
  • Connectors
  • Circular connector, mounting (with cable)
  • 1 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Min. number of insertion cycles100
Cable length0.5mm
Inflammability class of insulation material according to with UL94V0
Type of plug-in contact, outer sideNone
Rated voltage30V
Ambient temperature85 - undefined°C
Operating temperature-25 - 85°C
With shield connectionNo
Mounting methodFront mounting
Material housingOther
Material core insulationOther
Screw-in threadM12
Material of contact surfaceOther
Core cross section0.25mm²
Degree of protection (IP), mountedIP67
Related products
  • Connectors
  • 1 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Min. number of insertion cycles
100
Cable length
0.5mm
Inflammability class of insulation material according to with UL94
V0
Type of plug-in contact, outer side
None
Rated voltage
30V
Ambient temperature
85 .. undefined°C
Operating temperature
-25 .. 85°C
With shield connection
Mounting method
Front mounting
Material housing
Other
Material core insulation
Other
Screw-in thread
M12
Material of contact surface
Core cross section
0.25mm²