1441574 | SACC-SQ-M12FS-8CON-25F/0,5
  • Connectors
  • Circular connector, mounting (with cable)
  • 1 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Material housingOther
Ambient temperature85 - undefined°C
Operating temperature-25 - 85°C
Type of plug-in contact, outer sideNone
Material core insulationOther
Rated voltage30V
With shield connectionNo
Material of contact surfaceOther
Inflammability class of insulation material according to with UL94V0
Cable length0.5mm
Core cross section0.25mm²
Screw-in threadM12
Degree of protection (IP), mountedIP67
Min. number of insertion cycles100
Mounting methodFront mounting
Related products
  • Connectors
  • 1 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Material housing
Other
Ambient temperature
85 .. undefined°C
Operating temperature
-25 .. 85°C
Type of plug-in contact, outer side
None
Material core insulation
Other
Rated voltage
30V
With shield connection
Material of contact surface
Inflammability class of insulation material according to with UL94
V0
Cable length
0.5mm
Core cross section
0.25mm²