1525911 | SACCEC-M12FSB-2CON-M16/10-910
  • Connectors
  • Circular connector, mounting (with cable)
  • 1 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Ambient temperature85 - undefined°C
Material of contact surfaceOther
Type of plug-in contact, outer sideNone
Material core insulationOther
Mounting methodFront mounting
Material housingOther
Cable length10mm
Screw-in threadM12
Inflammability class of insulation material according to with UL94V0
Min. number of insertion cycles100
Operating temperature-25 - 85°C
Core cross section0.22mm²
Rated voltage48V
With shield connectionYes
Degree of protection (IP), mountedOther
  • Connectors
  • 1 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Ambient temperature
85 .. undefined°C
Material of contact surface
Other
Type of plug-in contact, outer side
None
Material core insulation
Other
Mounting method
Front mounting
Material housing
Cable length
10mm
Screw-in thread
M12
Inflammability class of insulation material according to with UL94
V0
Min. number of insertion cycles
100
Operating temperature
-25 .. 85°C
Core cross section
0.22mm²
Rated voltage
48V