1709433 | CC 2,5/ 2-GF-5,08 P26THRR32CLO
  • Connectors
  • Printed circuit board connector
  • 330 KOM
Contact typePin
Rated voltage320V
Number of poles2
Inflammability class of insulation material according to with UL94V0
Rated current In12A
Modular spacing connections5.08mm
Pollution degree2
Length pin2.6mm
Modular spacing contacts5.08mm
Material of contact surfaceTin
Diameter connection pin1.6mm
Colour housingBlack
Rated surge voltage4kV
Over voltage categoryIII
Operating temperature-40 - 105°C
Type of fasteningOther
Type of bandingOther
  • Connectors
  • 330 KOM
Rated voltage
320V
Rated current In
12A
Modular spacing connections
5.08mm
Length pin
2.6mm
Modular spacing contacts
5.08mm
Diameter connection pin
1.6mm
Rated surge voltage
4kV
Operating temperature
-40 .. 105°C