1709434 | CC 2,5/ 4-GF-5,08 P26THRR56CLO
  • Connectors
  • Printed circuit board connector
  • 330 KOM
Number of plug-in contact rows1
Modular spacing contacts5.08mm
Pollution degree2
Over voltage categoryIII
Rated surge voltage4kV
Rated voltage320V
Connector modelFixed connector
Number of poles4
Contact typePin
Modular spacing connections5.08mm
Diameter connection pin1.6mm
Type of electric connectionOther
Rated current In12A
Inflammability class of insulation material according to with UL94V0
Material insulation bodyOther
Length pin2.6mm
Material of contact surfaceTin
Colour housingBlack
Type of bandingOther
Type of fasteningOther
Operating temperature-40 - 105°C
  • Connectors
  • 330 KOM
Modular spacing contacts
5.08mm
Rated surge voltage
4kV
Rated voltage
320V
Number of poles
4
Modular spacing connections
5.08mm
Diameter connection pin
1.6mm
Rated current In
12A
Length pin
2.6mm
Black
Type of banding
Type of fastening
Operating temperature
-40 .. 105°C