1714051 | DMCV 1,5/12-G1F-3,5-LRP26THRR7
  • Connectors
  • Printed circuit board connector
  • 220 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Modular spacing connections3.5mm
Contact typePin
Modular spacing contacts3.5mm
Over voltage categoryIII
Number of plug-in contact rows2
Rated current In8A
Connector modelFixed connector
Number of poles24
Pollution degree2
Type of electric connectionOther
Rated surge voltage2.5kV
Diameter connection pin1.4mm
Material of contact surfaceTin
Rated voltage160V
Material insulation bodyOther
Length pin2.6mm
Type of fasteningEngage (snap)
Operating temperature-40 - 100°C
Type of bandingOther
  • Connectors
  • 220 KOM
Modular spacing connections
3.5mm
Modular spacing contacts
3.5mm
Rated current In
8A
Number of poles
24
Rated surge voltage
2.5kV
Diameter connection pin
1.4mm
Material of contact surface
Tin
Rated voltage
160V
Length pin
2.6mm
Black
Type of fastening
Engage (snap)
Operating temperature
-40 .. 100°C