1782792 | MC 1,5/ 9-G-3,81 P26THRR56CP36
  • Connectors
  • Printed circuit board connector
  • 470 KOM
Connector modelFixed connector
Number of poles9
Number of plug-in contact rows1
Contact typePin
Modular spacing connections3.81mm
Rated voltage160V
Modular spacing contacts3.81mm
Rated current In8A
Pollution degree2
Rated surge voltage2.5kV
Material insulation bodyOther
Length pin2.6mm
Colour housingBlack
Diameter connection pin1.4mm
Type of bandingOther
Operating temperature-40 - 100°C
Type of fasteningOther
  • Connectors
  • 470 KOM
Number of poles
9
Modular spacing connections
3.81mm
Rated voltage
160V
Modular spacing contacts
3.81mm
Rated current In
8A
Rated surge voltage
2.5kV
Length pin
2.6mm
Diameter connection pin
1.4mm
Type of banding
Operating temperature
-40 .. 100°C