1782802 | MC 1,5/10-G-3,81 P26THRR56CP4
  • Connectors
  • Printed circuit board connector
  • 470 KOM
Contact typePin
Rated surge voltage2.5kV
Rated voltage160V
Rated current In8A
Over voltage categoryIII
Modular spacing connections3.81mm
Pollution degree2
Material insulation bodyOther
Diameter connection pin1.4mm
Number of poles10
Modular spacing contacts3.81mm
Type of electric connectionOther
Length pin2.6mm
Material of contact surfaceTin
Operating temperature-40 - 100°C
Type of bandingOther
Type of fasteningOther
  • Connectors
  • 470 KOM
Rated surge voltage
2.5kV
Rated voltage
160V
Rated current In
8A
Modular spacing connections
3.81mm
Diameter connection pin
1.4mm
Number of poles
10
Modular spacing contacts
3.81mm
Length pin
2.6mm
Operating temperature
-40 .. 100°C