1845328 | CC 2,5/ 2-GF-5,08 GN P26THRR32
  • Connectors
  • Printed circuit board connector
  • 330 KOM
Connector modelFixed connector
Number of poles2
Modular spacing connections5.08mm
Rated current In12A
Rated voltage320V
Over voltage categoryIII
Modular spacing contacts5.08mm
Type of electric connectionOther
Material of contact surfaceTin
Diameter connection pin1.6mm
Rated surge voltage4kV
Colour housingGreen
Length pin2.6mm
Type of fasteningOther
Type of bandingOther
Operating temperature-40 - 105°C
  • Connectors
  • 330 KOM
Modular spacing connections
5.08mm
Rated current In
12A
Rated voltage
320V
Modular spacing contacts
5.08mm
Diameter connection pin
1.6mm
Rated surge voltage
4kV
Colour housing
Green
Length pin
2.6mm
V0
Type of fastening
Type of banding
Operating temperature
-40 .. 105°C