1239418 | SACC-E-MS-12CON-M16/1,2 SCOX
  • Connectors
  • Circular connector, mounting (with cable)
  • 50 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Cable length1.2mm
Material of contact surfaceOther
Mounting methodFront mounting
Ambient temperature85 - undefined°C
With shield connectionNo
Degree of protection (IP), mountedOther
Operating temperature-25 - 85°C
Min. number of insertion cycles100
Screw-in threadM12
Rated voltage30V
Core cross section0.14mm²
Material core insulationOther
Type of plug-in contact, outer sideNone
Inflammability class of insulation material according to with UL94V0
Material housingOther
  • Connectors
  • 50 KOM
Cable length
1.2mm
Material of contact surface
Other
85 .. undefined°C
With shield connection
Degree of protection (IP), mounted
Other
Operating temperature
-25 .. 85°C
Rated voltage
30V
Core cross section
0.14mm²