1239721 | SACC-SQ-M12MS-8CON-25F/0,5X
  • Connectors
  • Circular connector, mounting (with cable)
  • 1 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Cable length0.5mm
Mounting methodFront mounting
Operating temperature-25 - 85°C
Rated voltage30V
Material core insulationOther
Ambient temperature85 - undefined°C
Material housingOther
Core cross section0.25mm²
Screw-in threadM12
Degree of protection (IP), mountedIP67
Min. number of insertion cycles100
Material of contact surfaceOther
With shield connectionNo
Inflammability class of insulation material according to with UL94V0
Type of plug-in contact, outer sideNone
Related products
  • Connectors
  • 1 KOM
  • PHOENIX
Technical specifications
Cable length
0.5mm
Mounting method
Front mounting
Operating temperature
-25 .. 85°C
Rated voltage
30V
Material core insulation
Other
Ambient temperature
85 .. undefined°C
Material housing
Other
Core cross section
0.25mm²